Suski o stopniowaniu: Wróg - śmiertelny wróg - koalicjant

To nie jest tak, że Bielan został wypuszczony przez Kaczyńskiego, żeby pokłusować w Porozumieniu - mówił w RMF FM Marek Suski, poseł PiS, nowy przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia.

Aktualizacja: 01.03.2021 11:31 Publikacja: 01.03.2021 09:13

Suski o stopniowaniu: Wróg - śmiertelny wróg - koalicjant

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Marek Suski był dziś gościem "Rozmowy Mazurka" w RMF FM. Mówił m.in. o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy, od miesięcy nękanej konfliktami.

Jego zdaniem Solidarna Polska takimi posunięciami jak wspólne z opozycją głosowanie za przedstawieniem przez ministra Glińskiego informacji o Funduszu Wsparcia Kultury, usiłuje pokazać swoje znaczenie w koalicji.

W ubiegłym tygodniu partia Zbigniewa Ziobry poparła wniosek Koalicji Obywatelskiej, która domagała się, by minister kultury przedstawił informację o tym, jakie zasady obowiązywały przy przyznawaniu rekompensat z Funduszu. Lista jego beneficjentów została przez resort kultury utajniona.

Suski uważa, że lider koalicyjnej partii, Zbigniew Ziobro, próbuje udowodnić prawdziwość "żartobliwego stopniowania: wróg - śmiertelny wróg - koalicjant". Przyznał, że   Prawo i Sprawiedliwość było takim zachowaniem posłów SP zdziwione. 

Suski stwierdził, że jeśli "Solidarna Polska pożegna się z popieraniem rządu, to rząd pożegna się z Solidarną Polską".

Polityk PiS komentował też sytuację drugiego koalicjanta, Porozumienie Jarosława Gowina (w którym przewodniczący Adam Bielan podważył przywództwo Gowina, argumentując, że jego kadencja wygasła w 2018 roku, a nowy przywódca nie został wybrany. Bielan i jego zwolennicy zostali wykluczeni z partii, ale sprawa skończy się w sądzie  - red.) .

- Nie jest tak, że Jarosław Kaczyński wypuścił Adama Bielana, by ten kłusował w Porozumieniu, jak mówią politycy z frakcji Gowina - twierdzi Suski. - Przecież Bielan był w Porozumieniu od początku.

Marek Suski pytany był również o swoje związki z radiem. Poseł PiS kilka dni temu został wybrany na przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia.

Stwierdził, że nie jest to kwestia zasług, tylko wyniku głosowania. A związki z radiem ma od lat.

- Miałem audycję w Radiu Radom w latach 90. - stwierdził Marek Suski.

Polityka
Donald Tusk zapowiada manifestacje w kolejnych miastach
Polityka
UE wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z lex Tusk
Polityka
Sondaż: Kto odpowiada za kryzys zbożowy? Polacy obwiniają głównie rząd
Polityka
Cieszyński o starcie w wyborach: Zdecyduje PiS. To, co ja chcę, nie jest ważne
Polityka
Rzecznik rządu: Kilku sędziów próbuje zmienić przepisy konstytucji
Polityka
Samotność w pałacu