Reklama
Rozwiń
Reklama

Kołodziejczak: AgroUnia ustali nowe zasady

65 lat jako górna granica wieku dla polityków w Sejmie, duże zmiany w supermarketach - m.in. znakowanie żywności flagami z kraju pochodzenia i 70-proc. udział polskich produktów w sklepach, godne warunki dla pracowników - to kilka postulatów zaprezentowanych w trakcie konwencji AgroUnii w Warszawie, która w sobotę odbyła się w Teatrze Palladium. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak mówił, że obecni politycy to "obiboki i łobuzy".

Publikacja: 04.12.2021 14:28

Kołodziejczak: AgroUnia ustali nowe zasady

Foto: Fotorzepa/Michał Kolanko

W przemówieniu Kołodziejczak wymienił wcześniejsze sukcesy i akcje AgroUnii, w tym z ubiegłego roku. - Obroniliśmy nasz kraj, naszych hodowców przed "piątką dla zwierząt", działając razem z innymi, pokazaliśmy się, że można przeciwstawić się tak szkodliwej ustawie, paranoi politycznej  - podkreślał. Zaznaczył jednak, że nie chce "spocząć na laurach". - Politycy zblatowali się z wielkim biznesem i kradną zgodnie z prawem. To wyzysk, oszustwo. Na to nie można pozwolić. Nowe zasady ustali AgroUnia. Oni narzucili nam swoje zasady, mówili: zmieńcie się, jeszcze trochę, wytrzymajcie - podkreślał. I mocno krytykował też np. sposób wprowadzania Europejskiego Zielonego Ładu oraz obwinianie rolnictwa - a nie korporacji - za zmiany klimatu. Mówił też, że ani PiS ani opozycja nie reprezentuje dziś polskiej wsi. - Pogonimy jeszcze niejednego Pudę - wspomniał byłego już ministra rolnictwa, obecnie ministra ds. funduszy Grzegorza Pudę. 

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Karol Nawrocki podsumował 100 dni swojej prezydentury. „Nie oszczędzałem się”
Polityka
100 dni konfliktu Tusk–Nawrocki – Kaczyński z boku, Hołownia szuka nowej drogi
Polityka
Nieoficjalnie: Karol Nawrocki chce znów zwołać Radę Gabinetową
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Sąd zarejestrował partię Wadima Tyszkiewicza. Czy ma szansę namieszać po liberalnej stronie?
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama