Dziewięć miesięcy temu Trump stracił swoje konta na Twitterze i Facebooku w związku z faktem, że jego wpisy w mediach społecznościowych miały przyczynić się do zamieszek na Kapitolu 6 stycznia, kiedy tłum zwolenników byłego prezydenta wtargnął do siedziby parlamentu zatwierdzającego wybór Joe Bidena na nowego prezydenta USA.

Od tego czasu były prezydent zapowiadał utworzenie własnego portalu społecznościowego. Wcześniej, przez cztery lata prezydentury, Trump był bardzo aktywny na Twitterze, używając tej platformy do ogłaszania decyzji politycznych, a nawet prowadzenia dyplomacji.

Żyjemy w świecie, w którym talibowie są obecni na Twitterze, a wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony

Donald Trump, były prezydent USA

Teraz były prezydent poinformował, że uruchamia nową firmę medialną, Trump Media & Technology Group oraz aplikację "TRUTH Social", która ma być portalem społecznościowym alternatywnym wobec Twittera i Facebooka.

"Żyjemy w świecie, w którym talibowie są obecni na Twitterze, a wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony" - napisał Trump w oświadczeniu. "To nieakceptowalne" - dodał.

Po usunięciu z Twittera i Facebooka Trump zaczął umieszczać wpisy na blogu na swojej stronie internetowej, ale porzucił ten projekt.

Aplikacja "TRUTH Social" ma ruszyć w przyszłym miesiącu, ale powszechnie dostępna stanie się na początku 2022 roku. Ponadto nowa firma Trumpa ma uruchomić własny serwis VoD o nazwie TMTG+, na którym dostępne będą programy rozrywkowe, informacyjne i podcasty.

Czytaj więcej

Trump zwrócił się do sądu o zmuszenie Twittera do odblokowania konta