Łukasz Mejza złożył ślubowanie 16 marca br. W ławach parlamentarnych zajął miejsce zmarłej Jolanty Fedak, w latach 2007–2011 minister pracy i polityki społecznej. Obecny poseł w 2019 roku startując z ostatniego miejsca uzyskał drugi wynik w okręgu lubuskim na liście Komitetu Wyborczego PSL. Wcześniej, jako 24-latek, został najmłodszym radnym sejmiku lubuskiego, do którego startował jako kandydat stowarzyszenia Wadima Tyszkiewicza „Lepsze Lubuskie”.

Pozostaje posłem niezrzeszonym, ale nie ukrywa swojego poparcia dla polityki Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim czasie Interia informowała, że może on zostać wiceministrem sportu. Resortem ma kierować członek Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk.

Czytaj więcej

Niezrzeszony poseł Mejza chwali „Polski Ład”. „Opozycja wzięła rozwód z rozumem”

Do tej pory Mejza zaledwie dwa razy wystąpił z mównicy sejmowej. Nie złożył również żadnej interpelacji poselskiej. Sytuacja zmieniła się 8 października, gdy złożył ich niemal 40.

Poseł skierował m.in. pytania do ministra infrastruktury "w sprawie nowych połączeń kolejowych na terenie wsi i miejscowości gminnych". Takich pism złożył 16, po jednym dla każdego województwa.

Podobnie Mejza postąpił w przypadku pytań dotyczących przywrócenia połączeń PKS. Poseł złożył również interpelacji m.in. w ministerstwach sprawiedliwości, rolnictwa i funduszy i polityki regionalnej.

Dzięki swoim 39 interpelacjom Mejza zajmuje 213 miejsce wśród posłów. Do tej pory był ostatni.

Więcej: Onet.pl