Impreza u dziennikarza. Kierwiński: Budka i Siemoniak nie mieli złych intencji

- Nie jest żadną intencją, aby kogokolwiek stawiać przed plutonem egzekucyjnym - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński, odnosząc się w Polsat News do sprawy polityków Platformy, którzy w czasie, gdy trwało posiedzenie Sejmu brali udział w imprezie urodzinowej dziennikarza.

Publikacja: 23.09.2021 09:17

Marcin Kierwiński

Marcin Kierwiński

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

"Donald Tusk jest wściekły" - mówią nasze źródła w Platformie Obywatelskiej. Powodem jest impreza urodzinowa u dziennikarza Roberta Mazurka, w której wzięli udział politycy między innymi z Platformy Obywatelskiej. Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji p.o. przewodniczącego partii.

- To były trudne dwa dni. Niewątpliwie Donald Tusk bardzo mocno zareagował na tę sytuację - skomentował w Polsat News poseł Marcin Kierwiński z PO, wiceszef klubu Koalicji Obywatelskiej.

"Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca"

- My jesteśmy na "wojnie" z PiS-em. Chcemy odsunąć PiS od władzy, więc tego typu sytuacje po prostu nie powinny się zdarzać, stąd mocna reakcja Donalda Tuska - dodał.

- Myślę, że powinniśmy dzisiaj zadać pytanie moralizatorom, przynajmniej z kilku innych partii politycznych, którzy jeszcze kilka dni temu moralizowali w tej sprawie, jak oni zamierzają załatwić ten problem w swoich szeregach - podkreślił.

Czytaj więcej

Siemoniak i Budka oddali się do dyspozycji Tuska. Neumann straci miejsce na listach

- Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, stąd mocna reakcja Donalda Tuska, stąd też rozmowa z przewodniczącym Budką, z przewodniczącym Siemoniakiem i wspólna decyzja o oddaniu się do dyspozycji premiera Tuska - mówił Kierwiński dodając, że decyzja co do przyszłości obu polityków zostanie podjęta na jednym z najbliższych posiedzeń Zarządu PO.

"Budka i Siemoniak nie mieli żadnych złych intencji"

W urodzinowej imprezie dziennikarza brali udział także politycy innych partii - m.in. były minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef KPRM Michał Dworczyk, Tadeusz Cymański, Jadwiga Emilewicz, Marek Suski czy Władysław Kosiniak-Kamysz. W czasie imprezy do praktycznie pustej sali w Sejmie przemawiał prezes NIK Marian Banaś, składając sprawozdanie z funkcjonowania Izby w 2020 r.

Marcin Kierwiński zaznaczył, że na imprezie u dziennikarza nie był. - Pierwsza sprawa na pewno to, że pan minister Szumowski, pan Cieszyński chodzą po imprezach, zamiast tłumaczyć się przed prokuratorem za respiratory. To jest coś, co pokazuje głęboką patologię w Polsce. Natomiast trwało posiedzenie Sejmu, były ostatnie punkty obrad, to nie był czas na tego typu spotkania - dodał.

- Myślę, że obaj panowie, zarówno pan przewodniczący Budka jak i pan Tomasz Siemoniak nie mieli żadnych złych intencji. Natomiast Donald Tusk mówił w Płońsku o pełnej odpowiedzialności. Jeżeli chcemy odsunąć zły rząd PiS od władzy, to taka pełna odpowiedzialność musi być także w naszych szeregach - komentował poseł Platformy.

Czytaj więcej

Kosiniak-Kamysz: Tusk wykorzystał sytuację, żeby posprzątać w Platformie

- Z całą pewnością jakiekolwiek wspólne spotkanie z politykami PiS-u to nie jest dobry kierunek - podkreślił.

Ocenił, że w sprawie reakcja "musi być twarda, zdecydowana".

"Tusk przedstawi rekomendacje"

Co dalej z Budką i Siemoniakiem? - Skoro oddali się do dyspozycji Donalda Tuska, Donald Tusk przedstawi swoje rekomendacje na jednym z najbliższych Zarządów Krajowych - odparł Kierwiński. - Jedno jest pewne: nie jest żadną intencją, aby kogokolwiek stawiać przed plutonem egzekucyjnym. Z sytuacji, które nie powinny mieć miejsca musimy wyciągać wnioski - podkreślił.

Marcin Kierwiński nie chciał komentować doniesień w sprawie dalszej kariery politycznej w PO Sławomira Neumanna, innego uczestnika imprezy u dziennikarza.

Wiceszef klubu KO wyraził przekonanie, że jego koledzy partyjni nie powinni byli uczestniczyć w omawianym spotkaniu towarzyskim.

Polityka
Najnowszy sondaż: Jak Polacy oceniają premiera Donalda Tuska i jego ministrów?
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Polityka
PiS nie może wybrać marszałka. Coraz bliżej wcześniejszych wyborów w Małopolsce
Polityka
Daniel Obajtek pojawił się w Sejmie. "Napuszczano policję z całego województwa"
Polityka
Mateusz Morawiecki nie może liczyć na Suwerenną Polskę w wyborach prezydenckich. "Nie poprzemy"
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Polityka
Prof. Antoni Dudek: PiS wybierze sobie polityków Suwerennej Polski. Reszta zostanie na lodzie
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży