Prezydent stwierdził w piątkowym wystąpieniu, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat szczepionek przynosi ofiary śmiertelne. Biały Dom wezwał też firmy technologiczne do walki z dezinformacją w sprawie szczepionek na Covid-19.

Facebook w odpowiedzi wydał oświadczenie, że podejmuje "wysiłki zmierzające do ukazywania faktów", które ratują życie. Twierdzi, że w serwisie ponad dwa miliardy osób miały zetknąć się z wiarygodnymi informacjami o COVID-19 i szczepionkach i to jest więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu w internecie. "Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami, które nie znajdują odzwierciedlenia w faktach" - dodała firma.

Przed odlotem na weekend do Camp David, Joe Biden został zapytany o dezinformacji na temat szczepień na Facebooku i innych platformach społecznościowych. "Oni zabijają ludzi. Jedyna pandemia z jaką mamy do czynienia, występuje wśród niezaszczepionych" - powiedział prezydent USA.

Podobną opinię wyraziła na konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. "Ludzie w naszym kraju umierają z powodu dezinformacji, ponieważ rezygnują z zaszczepienia się. Takie są skutki dezinformacji" - mówiła Jen Psaki. Dodała, że większość nieprawdziwych informacji o szczepionkach generuje kilkanaście kont w mediach społecznościowych i zwróciła się, by im to uniemożliwiano.