W spocie wybrzmiewa przesłanie, że wybór, przed którym Polacy stoją 26 maja jest równie ważny jak ten, który podjęli 15 lat temu w referendum akcesyjnym. O tym mówi w swojej wypowiedzi lider PO Grzegorz Schetyna. To cześć przesłania Koalicji Europejskiej na finałowy etap kampanii. 

1 maja politycy PO publikowali w internecie swoje wypowiedzi o znaczeniu Unii Europejskiej pod hasłem "#PrzyszłośćPolski". Wypowiedziało się praktycznie wszyscy politycy PO z Sejmu i Senatu oraz samorządowcy.

Nowe przesłanie w kampanii budował też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Chciałem się zwrócić z apelem do tych, którzy się urodzili po 1985 roku, dlatego że w momencie referendum nie mogli zabrać głosu i wchodzili do Unii Europejskiej jako pełnoprawni obywatele rok później. Chciałbym, żeby potraktowali te najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego jako drugie referendum, żeby mogli wyrazić swój głos - powiedział na konferencji prasowej.

W czwartek KE publikuje spot z podobnym przesłaniem. I można spodziewać się, że w przyszłości hasło "Wybory 26 maja jak referendum akcesyjne" będzie wybrzmiewać wielokrotnie.