Fakt posiadania udziałów w spółce wartych 18 tys. zł Dworczyk zatajał w co najmniej 12 deklaracjach, które składał jeszcze jako warszawski radny, później poseł i szef KPRM.

Dworczyk jest właścicielem udziałów w spółce Rodzice dla Szkoły, która jest częścią systemu finansującego placówki oświatowe Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny Sternik.

Jest to sieć szkół, przedszkoli i żłobków pod patronatem Opus Dei. Spółka Rodzice dla Szkoły zajmuje się lokalami i dostarczaniem sprzętu do placówek Sternika.

Rodzic, który decyduje się zapisać swoje dziecko do jednej z placówek, automatycznie zgadza się na nabycie udziałów Sternika. Michał Dworczyk stał się ich właścicielem w 2009 roku.

W kwietniu tego roku portal OKO.press spytał Dworczyka o to, ile ma udziałów w spółce Rodzice dla Szkoły. Po tych pytaniach szef KPRM złożył korektę oświadczeń majątkowych, które w latach 2015-2018 składał w Sejmie.

Jak tłumaczył, jego udział w działaniach spółki był "marginalny", nigdy też nie pełnił w niej żadnych funkcji.

OKO.press z kolei przypomina przypadek ministra w rządzie PO-PSL, Sławomira Nowaka, który nie wpisał do pięciu zeznań podatkowych drogich zegarków. Co prawda sąd sprawę warunkowo umorzył, ale sprawa zegarków zakończyła karierę polityczną Nowaka.