Reklama

Wielki wiec na Florydzie. Trump rozpoczął walkę o reelekcję

Prezydent USA Donald Trump oficjalnie zainicjował kampanię o reelekcję. Na wiecu w Orlando na Florydzie zaprezentował hasło wyborcze.

Aktualizacja: 19.06.2019 07:40 Publikacja: 19.06.2019 07:26

zew

Przed czterema laty nikt nie dawał Donaldowi Trumpowi szans na prezydenturę. Wtedy biznesmen rozpoczął kampanię w swym wieżowcu na Manhattanie. Teraz ubieganie się o reelekcję oficjalnie ogłosił na stadionie w Orlando. Na trybunach zasiadło ponad 20 tys. gromko wiwatujących osób.

W trwającym 80 minut przemówieniu Trump wielokrotnie nawiązywał do motywów ze swej poprzedniej kampanii. Poruszył kwestię nielegalnych imigrantów, zaatakował nieprzychylne mu media oraz swą kontrkandydatkę z 2016 r. Hillary Clinton.

- Dziś wieczorem staję przed wami, by oficjalnie rozpocząć swą kampanię o drugą kadencję. Obiecuję, że nigdy was nie zawiodę - powiedział Trump. Odnosząc się do działań swej administracji stwierdził, że jego gabinet "przywrócił władzę narodu i dla narodu". Przekonywał, że przyszłość Ameryki nigdy nie rysowała się w lepszych barwach.

Trump pytał zebranych na stadionie, czy powinien startować pod hasłem z poprzedniej kampanii "Uczyńmy Amerykę ponownie wielką", czy raczej z nowym sloganem "Utrzymajmy Amerykę wielką". Tłum zareagował owacyjnie na to drugie hasło.

O politykach Partii Demokratycznej prezydent mówił, że chcą zniszczyć kraj "takim, jakim go znamy". Zapewnił, że do tego nie dopuści. - Głos oddany na Demokratów w 2020 r. to głos za radykalnym socjalizmem i zniszczeniem "amerykańskiego snu" - mówił Donald Trump.

Reklama
Reklama

- Wierzymy, że nasze państwo powinno być azylem dla przestrzegających prawa obywateli, nie dla nielegalnych imigrantów - stwierdził prezydent.

Donald Trump zarzucił mediom publikowanie nieprawdziwych informacji na swój temat. Podkreślał dobry stan amerykańskiej gospodarki. Obiecał utrzymać prawo Amerykanów do posiadania broni palnej, mówił też o planach dotyczących podboju przestrzeni kosmicznej i misji na Marsa.

Polityka
„WSJ”: Jak Witkoff został głównym negocjatorem Trumpa w sprawie Ukrainy. „Przyjedź sam, bez CIA”
Polityka
Ukraiński politolog: Ukraińcy są wdzięczni, ale nie tylko Polakom
Polityka
Zełenski mówił o relacjach Ukraina-Polska. „Nie może być wrogości”
Polityka
„Działają jak w czasach OGPU i MGB”. Jak Putin tropi przeciwników za granicą?
Polityka
Dlaczego Donald Trump chce zadusić Nicolása Maduro
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama