Reklama

USA: Kłopoty Donalda Trumpa

Miesiąc przed wyborami prezydenckimi coraz więcej znanych republikanów wycofuje poparcie dla kandydata swojej partii Donalda Trumpa.

Aktualizacja: 09.10.2016 21:28 Publikacja: 09.10.2016 20:57

Donald Trump się nie poddaje. W sobotę spotkał się z wyborcami w Nowym Jorku

Donald Trump się nie poddaje. W sobotę spotkał się z wyborcami w Nowym Jorku

Foto: AFP

Nic mu dotychczas wśród kolegów partyjnych nie zaszkodziło tak, jak ujawnienie przez dziennik „Washington Post" nagrania z prywatnej rozmowy sprzed 11 lat, w której wypowiadał się wulgarnie o pewnej mężatce. „Chciałem ją przelecieć. Podrywałem ją jak dziki. Ale nie dorwałem się do niej" – mówił dzisiejszy kandydat na prezydenta. Teraz przeprasza, ale nie przekonał wielu polityków.

Poparcie cofnęli mu właśnie tak znani republikanie, jak były kandydat na prezydenta John McCain, eksgubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, jego niedawny rywal w walce o nominację John Kasich i była szefowa dyplomacji Condoleezza Rice.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Spotkanie Putin-Trump. Małe szanse na pokój na Ukrainie
Polityka
Armia USA zmieniła poziom wody w rzece, bo J.D. Vance chciał pływać kajakiem?
Polityka
Co o Karolu Nawrockim pisze niemiecka prasa? „Głośny, nacjonalistyczny”
Polityka
Donald Trump planuje spotkanie z Władimirem Putinem. „Rosjanie wyrazili chęć”
Polityka
Polak nie będzie premierem Litwy. Socjaldemokraci wybrali Ingę Ruginienė
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama