Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej. Szczegóły porozumienia maja być przedstawione "w najbliższym czasie".

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że Porozumienie poprze projekty proponowane przez Pawła Kukiza, w tym te dotyczące ordynacji mieszanej i sędziów pokoju.

Dodał, że liczy na poparcie posłów Kukiz'15 w kwestiach podatkowych proponowanych w ramach Polskiego Ładu. 

- Liczymy na to, że Paweł Kukiz, który zawsze określał się w sprawach gospodarczych jako wolnościowiec, poprze nasze stanowisko mówiące, że podniesienie kwoty wolnej od podatku to jest rozwiązanie bardzo dobre, ale skutki tego rozwiązania, wynikające z równoczesnej likwidacji możliwości odpisu składki zdrowotnej od podatku, są nie tylko dla przedsiębiorców, ale i dla całej klasy średniej dotkliwe, i trzeba jakoś klasie średniej zrekompensować - powiedział.

Gowin mówił również o pozycji swojej partii w koalicji rządowej. - Mam pełną świadomość, że istnieją tacy, co chcą wypchnąć Porozumienie z obozu Zjednoczonej Prawicy, ale to będzie wtedy koniec tego projektu - skomentował. Jego zdaniem wypchnięcie Porozumienia oznaczałoby przyspieszone wybory.