Prawybory w PO. Huebner: Wysyłanie koperty nie było dobrym rozwiązaniem

- Problem u nas polega na tym, że jesteśmy przejrzyści do bólu w różnych sprawach, a z drugiej strony w sprawach zasadniczych brakuje trochę tej przejrzystości - powiedziała w Radiu Zet europosłanka PO Danuta Huebner, odnosząc się do okoliczności, w jakich Jacek Jaśkowiak zgłosił się do prezydenckich prawyborów w PO.

Aktualizacja: 23.11.2019 14:38 Publikacja: 23.11.2019 13:43

Zdaniem europosłanki PO Danuty Huebner, wysyłanie koperty "w ostatniej chwili" nie było dobrym rozwi

Zdaniem europosłanki PO Danuty Huebner, wysyłanie koperty "w ostatniej chwili" nie było dobrym rozwiązaniem, żeby zacząć prawybory

Foto: European Union 2019 - Source: EP

Przed wyborami prezydenckimi w Platformie Obywatelskiej mają odbyć się prawybory. Termin zgłaszania kandydatów upływał we wtorek o północy.

Jedyną kandydatką była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która oficjalnie zgłosiła się w poniedziałek. - Trzymam kciuki za panią Kidawę-Błońską, żeby w prawyborach wygrała walkę sama ze sobą - ironizował w #RZECZYoPOLITYCE szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

W środę poinformowano, że we wtorek wieczorem do prawyborów zgłosił się Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania zgłoszenie wysłał pocztą, a decyzję potwierdził na Twitterze. Napisał, że Polska potrzebuje silnej prezydentury, "która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom prawdziwe poczucie wspólnoty".

Czytaj także:
Jacek Jaśkowiak: Mogę wygrać z Dudą

- Z całym szacunkiem dla pana Jacka Jaśkowiaka, szkoda, że nie podjął tej decyzji wcześniej, że nie przeprowadził tego w sposób taki trochę bardziej przejrzysty - powiedziała w Radiu Zet europosłanka PO Danuta Huebner. - Nie jest to zbyt szczęśliwa sytuacja i ta koperta do końca będzie takim symbolem pewnej nieprzejrzystości - dodała.

Jej zdaniem, Platforma Obywatelska jest "do bólu" transparentna "w różnych sprawach", ale z drugiej strony "w sprawach zasadniczych" w partii brakuje trochę "tej przejrzystości".

Odnosząc się do koperty Jaśkowiaka eurodeputowana powiedziała, że sytuacja "pozwala na takie komentarze, których chcemy uniknąć". - Wydaje mi się, że nie jest to zbyt szczęśliwa sytuacja i ta koperta do końca będzie takim symbolem pewnej nieprzejrzystości - podkreśliła. - Wysyłanie czy to pocztą, czy przez posłańca, w ostatniej chwili takiej koperty to nie było dobre rozwiązanie, żeby zacząć te prawybory - oceniła.

Według Danuty Huebner, prawybory to instrument, który "niesie w sobie pewne ryzyko". - Zresztą widać w USA, gdzie te prawybory trwają praktycznie rok. A my nie mamy czasu - powiedziała europosłanka.

Polityka
Morawiecki: Nie znam szczegółów nowelizacji, którą zaproponował prezydent
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Dymisja szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Polityka
Prezydent chce zmienić "lex Tusk" po czterech dniach. Posłanka: Nie wiedział, co podpisuje?
Polityka
Duda proponuje nowelizację "lex Tusk". Opozycja: Rekordy tchórzostwa i żenady
Polityka
Polska 2050 wskazała szefową sztabu wyborczego
Polityka
Piskorski: PiS zdecydował się na "lex Tusk" z głupoty