Reklama

Kto może zyskać, a kto stracić na zmianach w rządzie?

Morawiecki się wzmocni lub nie, Ziobro może coś ugra, a Gowin odzyska wpływy. Czy jednak mieszanie w rządzie, zwane rekonstrukcją, przyniesie korzyści państwu i obywatelom? Otóż, niekoniecznie.
Kto może zyskać, a kto stracić na zmianach w rządzie?

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

O rekonstrukcji rządu wszyscy rozmawiają przede wszystkim w dwóch kontekstach. Pierwszym jest starcie Jarosława Kaczyńskiego z koalicjantami. On chce odebrać Solidarnej Polsce i Porozumieniu po jednym z dwóch resortów. Oni się bronią.

Jarosław Gowin chce na dokładkę wrócić do rządu i zdaje się, że to osiągnie. Ale bardziej widoczny jest Zbigniew Ziobro wykorzystujący czas przedłużającej się niepewności do ofensywy ideologicznej swojego środowiska.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama