Zbigniew Kuźmiuk: Rolników trzeba wspomagać

Jeżeli mamy naprawdę zawalczyć o klimat, to musimy to zrobić globalnie. To, co robi Europa, jest bez znaczenia. Moim zdaniem ludzie, gdy mają pustkę w sercu i głowie, to czegoś poszukują, stąd ten zwrot ku „religii” klimatycznej - mówi Zbigniew Kuźmiuk, poseł PiS, europoseł PiS w latach 2014–2023.

Publikacja: 15.03.2024 17:00

Zbigniew Kuźmiuk: Rolników trzeba wspomagać

Foto: Grażyna Myślińska/Forum

Plus Minus: Mieliśmy niedawno burzliwy protest rolników w Warszawie. W ruch poszły kostki brukowe, policja użyła gazu łzawiącego. Pamięta pan, kiedy ostatnio rolnicy tak mocno protestowali?

Wydaje mi się, że w latach 90. Przyczyną obecnych protestów jest głównie napływ żywności z Ukrainy. Ten problem zaczął być mocno odczuwalny już wiosną ubiegłego roku. Od tego czasu sytuacja ekonomiczna rolników jednak się znacznie pogorszyła, skoro te emocje tak eskalowały, choć wszystko wskazuje na to, że przed Sejmem doszło do prowokacji wobec rolników. Na dodatek nadchodzi okres wiosennych prac polowych, w tym siewów, i rolnicy nie bardzo wiedzą, co mają robić. Magazyny są pełne zboża, a jego ceny poleciały na łeb na szyję.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia