Kataryna: Ulubiony Donald prawicy

Andrzej Duda: „Jeżeli mnie coś obiecał, to było to dotrzymane. Od tej strony mogę powiedzieć: »tak, prezydent Trump dotrzymuje danego słowa. Jeżeli coś mówi, to traktuje to poważnie«”.

Publikacja: 16.02.2024 17:00

Kataryna: Ulubiony Donald prawicy

Foto: AFP

Kiedy prawdopodobny kandydat na prezydenta USA zapowiada, że będzie namawiał Putina do (jeszcze większej) odwagi w atakowaniu państw NATO, które zbyt mało łożą na swoją obronę, od polskiego prezydenta oczekiwałabym bardziej przemyślanych wypowiedzi niż chwalenie się, że Trump dotrzymywał zawsze danego mu słowa. Jeszcze bardziej groteskowo brzmi pocieszanie się, że przecież Trump mówił to o Niemcach, więc my się niepotrzebnie przejmujemy, bo swoich zobowiązań zbrojeniowych dotrzymujemy. Nie trzeba się znać ani na polityce, ani na wojskowości – w zupełności wystarczy historia i geografia, żeby rozumieć, że to nie Niemcy są obecnie (i w dającej się przewidzieć przyszłości) najbardziej zagrożone rosyjską agresją. Nie ma zatem żadnego znaczenia, czy Trump miał na myśli Niemcy i to je pozwoli Putinowi zaatakować, gdy ten atak i tak musiałby się zacząć od Polski.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Plus Minus
Tajemnice pod taflą wody