Chora gospodarka nad Renem. Czy Niemcy wrócą do interesów z Rosją?

Gdy Angela Merkel dyktowała Hiszpanii bolesne reformy, sama zaniedbywała je w swoim kraju. Dziś to Republika Federalna zastanawia się, jak postawić na nogi chorą gospodarkę nad Renem.

Publikacja: 15.09.2023 10:00

Chora gospodarka nad Renem. Czy Niemcy wrócą do interesów z Rosją?

Foto: EAST NEWS

Landy wschodnie mają czym się pochwalić. W lipcu Tesla zapowiedziała, że zwiększy czterokrotnie produkcję w swojej gigafabryce w Brandenburgii: docelowo będzie tu wytwarzać do miliona aut elektrycznych i baterii rocznie.

Z kolei flagowy tajwański producent wysokiej jakości półprzewodników TSMC ogłosił plany budowy megazakładu produkcyjnego w okolicach Drezna. A jego konkurent, Intel, zamierza przeznaczyć trudną do wyobrażenia kwotę 30 mld euro na podobny, tylko jeszcze większy kompleks koło Magdeburga.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Chińskie marzenie
Plus Minus
Jarosław Flis: Byłoby dobrze, żeby błędy wyborcze nie napędzały paranoi
Plus Minus
„Aniela” na Netlfiksie. Libki kontra dziewczyny z Pragi
Plus Minus
„Jak wytresować smoka” to wierna kopia animacji sprzed 15 lat
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
gra
„Byczy Baron” to nowa, bycza wersja bardzo dobrej gry – „6. bierze!”