Aktualizacja: 29.10.2019 02:00 Publikacja: 29.10.2019 02:00
Foto: Adobe Stock
Hospicja domowe gwarantują pacjentom w terminalnej fazie choroby możliwość przebywania tam, gdzie czują się najlepiej, czyli w domu, wśród najbliższych. Nie wszyscy chorujący mają dostęp do tych hospicjów. Pozbawieni go są zwłaszcza pacjenci mieszkających na obszarach wiejskich.
Tereny te stanowią 93 proc. powierzchni Polski, mieszka na nich prawie 40 proc. obywateli. Mają poważny problem z opieką paliatywną. A starzenie się społeczeństwa determinuje podjęcie niezbędnych działań na rzecz zwiększenia dostępności do hospicjów domowych. Najwyższa Izba Kontroli wskazała, że na dostępność do opieki paliatywnej i hospicyjnej ma wpływ miejsce zamieszkania – z opieki tej korzysta ponad 30 proc. mniej pacjentów z gmin wiejskich niż z miejskich.
Premier odwołał szefa więziennictwa, o co dzień wcześniej apelował minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Rozumie...
Przyjęta przez resort sprawiedliwości konstrukcja sankcji ustawowego pozbawienia skutków nominacji sędziowskich...
Pomysł lewicy na wprowadzenie czterodniowego czasu pracy to przykład populizmu, nieliczącego się z realiami zaró...
Estonia wyprzedza nas o jakieś pięć lat. I nie chodzi tym razem o usługi cyfrowe, bo w tym zakresie wyprzedza na...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Czasem dom, po wielu przeróbkach i doraźnych naprawach, jest w takim stanie, że lepiej zrezygnować z generalnego...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas