Pokemony obraziły uczucia religijne

Znany rosyjski bloger, Rusłan Sokołowsk usłyszał wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu za poszukiwanie pokemonów w cerkwi. Obraził uczucia prawosławnych wiernych.

Aktualizacja: 14.05.2017 16:27 Publikacja: 14.05.2017 11:56

Rusłan Sokołow łapie pokemony w Cerkwi na Krwi w Jekaterynburgu

Rusłan Sokołow łapie pokemony w Cerkwi na Krwi w Jekaterynburgu

Foto: youtube

Latem ubiegłego roku Rusłan Sokołowski wszedł do cerkwi Wszystkich Świętych w Jekaterynburgu. Mężczyzna nie przyszedł tam jednak, by pomodlić się. Bloger grał na smartfonie w Pokemon Go, która polega na łapaniu wirtualnych stworzeń w prawdziwych miejscach.

- Wiecie, nie złapałem najrzadszego z pokemenów, które możecie tutaj znaleźć - Jezusa - powiedział pod koniec filmu nagranego tego dnia.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Prezes UODO jednak też strzela każdemu
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Deregulacja VAT
Opinie Prawne
Zacharski, Rudol: O niezależności adwokatury przed zbliżającymi się wyborami
Opinie Prawne
Tomasz Tadeusz Koncewicz: najściślejsza unia pomiędzy narodami Europy
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Dane osobowe też mają barwy polityczne