Rumunia jest drugim - po Bułgarii - krajem UE z najniższym odsetkiem osób zaszczepionych przeciw COVID-19. W Rumunii w pełni zaszczepionych jest niespełna 41 proc. mieszkańców kraju.

Dobowa liczba zakażeń, o której rumuńskie władze informują 18 stycznia, jest bliska rekordowej liczby 18 863 zakażeń, wykrytych w Rumunii w połowie października. Jednak liczba zakażonych koronawirusem w tamtejszych szpitalach utrzymuje się na względnie niskim poziomie.

W ciągu ostatniej doby w Rumunii zmarło 65 chorych na COVID-19.

Czytaj więcej

Rumunia łagodzi obostrzenia. "Inaczej ludzie mogliby nie przestrzegać przyszłych"

Władze kraju skróciły okres izolacji i kwarantanny dla chorych na COVID-19, ich bliskich kontaktów oraz nieprzetestowanych osób przybywających do Rumunii spoza granic kraju. uzależniając długość izolacji i kwarantanny od tego, czy dana osoba jest zaszczepiona, czy nie.

Trzy partie tworzące koalicję rządzącą porozumiały się w sprawie skierowania do parlamentu projektu ustawy, wprowadzającej wymóg stosowania tzw. paszportów covidowych przez osoby, chcące uzyskać dostęp do miejsc w przestrzeni publicznej.

59 257

Tylu chorych na COVID-19 zmarło w Rumunii od początku epidemii

W szczycie czwartej fali epidemii, w drugiej połowie października i w listopadzie, Rumunia była krajem świata z największą liczbą zgonów zakażonych na milion mieszkańców.

Od początku epidemii w Rumunii zmarło 59 257 chorych na COVID-19 (kraj liczy ok. 20 mln mieszkańców).

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ