Incydent miał miejsce w poniedziałek rano w aptece, w mieście Sherbrooke, ok. 155 km na południowy-wschód od Montrealu. W aptece tej pielęgniarka szczepiła przeciw COVID-19 osoby, które wyraziły taką wolę.

- Podejrzany wszedł do gabinetu (w którym odbywały się szczepienia - red.) i zaczął krzyczeć na pielęgniarkę - mówi rzecznik lokalnej policji, Martin Carrier.

Mężczyzna był zszokowany tym, że jego żona została zaszczepiona w aptece "bez jego zgody". Kłótnia zakończyła się uderzeniem pielęgniarki w twarz przez mężczyznę.

Jak podaje policja nie jest jasne, czy mężczyzna był przeciwnikiem szczepień ani czy jego żona rzeczywiście została zaszczepiona w aptece, do której przyszedł.

Mężczyzna był zszokowany tym, że jego żona została zaszczepiona w aptece "bez jego zgody"

Liczba wystąpień antyszczepionkowych w Kanadzie zwiększyła się w przededniu wyborów parlamentarnych z 20 września.

Protesty takie wywołały krytykę ze strony premiera Justina Trudeau, który wzywał do przeciwdziałania atakom na szpitale i pracowników ochrony zdrowia przez przeciwników szczepień.

Czytaj więcej

Koronawirus. Kanada: Prowincja rezygnuje z masek pod dachem

Premier Quebecu, François Legault zapowiedział uchwalenie prawa, które pozwoli na zakazywanie demonstracji antyszczepionkowych przed szkołami i szpitalami, pod groźbą grzywny.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

- Moja cierpliwość osiągnęła swoje granice - powiedział Legault. - Sądzę, że jest ważne, aby nasze dzieci i nasi pacjenci zostali zostawieni w spokoju - dodał.