Sąd podtrzymał orzeczenie ws. grzywny nałożonej przez sąd w Zurychu na mężczyznę, który "powtarzał zniesławiające informacje". Sąd Federalny orzekł, że używanie przycisków "Lubię to" i "Udostępnij" na Facebooku sprawia, że zwiększa się widoczność materiału, a przez to przyczynia się do rozpowszechniania się danej treści w mediach społecznościowych.

W sprawie, której dotyczył wyrok, materiały "polubione" i "udostępnione" przez oskarżonego dotarły do osób, które nie obserwowały profili pierwotnie udostępniających te informacje. To z kolei oznacza, że mężczyzna był odpowiedzialny za rozpowszechnianie skrajnie prawicowych i antysemickich treści.

Sąd podkreślił, że każdy taki przypadek musi być badany oddzielnie pod kątem tego, jaki był wpływ "polubienia" danej informacji na Facebooku.

Jednocześnie Sąd Federalny nakazał sądowi w Zurychu ponowne rozpatrzenie sprawy, ponieważ przy wydawaniu wyroku sąd ten "błędnie nie dał oskarżonemu możliwości udowodnienia, że treści rozpowszechniane przez niego są prawdziwe".