Lista Zeitgeist („duch czasu") opiera się na frazach najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Google może m.in. sprawdzić jakie hasła generowały największy ruch na świecie, a jakie w poszczególnych krajach.

Na globalnej liście pierwsze miejsca zajmują Nelson Mandela, aktor Paul Walker oraz... iPhone 5S. W Polsce największą popularnością w wyszukiwarce Google cieszył się serwis Ask.fm, operator NC+ oraz wspomniany Paul Walker (zginął w wypadku 30 listopada). Amerykański aktor był również najczęściej wyszukiwaną osobą w polskiej sieci — przed Anną German, Ewą Chodakowską i Anną Grodzką. W tej kategorii od Jorge Mario Bergoglio i Nelsona Mandeli „popularniejszy" okazał się nawet Piotr Żyła. Znany z niekonwencjonalnych wypowiedzi skoczek jest również najczęściej wyszukiwanym polskim sportowcem.

W kategorii polska muzyka numer jeden to „My Słowianie". Teledysk Donatana i Cleo bije rekordy popularności — na YouTube wyświetlono go ponad 27 milionów razy.

Jakie wydarzenia interesowały Polaków w 2013 roku? Woodstock, Parada Równości i Oscary nie dały szans Konklawe (Miss Polonia dopiero na odległym 10. miejscu). Walka Gołota Saleta, Puchar Konfederacji w piłce nożnej, KSW 23 okazały się zaś popularniejsze niż hasła San Marino, Australian Open, a nawet Polska Ukraina.

Chcieliśmy też wiedzieć czym jest IBAN oraz piękno i patriotyzm (ale wpisywaliśmy też „paczyzm"), a także jak zrobić lukier, segregować śmieci i usunąć konto na Facebooku. To ostatnie było popularniejsze nawet niż problemy: jak upolować faceta, zakochać się, czy szybko schudnąć. Po prostu duch czasu.

Dokładne wyniki można znaleźć na google.com/zeitgeist.