Burgate House, to przepiękna rezydencja wybudowana w latach 30. XVIII wieku i należąca do Richarda Eliota, dziedzica arystokratycznej rodziny, która za czasów króla Henryka VIII dorobiła się majątku na sprzedaży drewna włoskim szklarzom.

Posiadłość znajduje się w Surrey Hills, chronionym prawnie regionie Area of Outstanding Natural Beauty (Obszar o wybitnym pięknie naturalnym). Jego elementy uznano za cenne dla krajobrazu i są chronione przed przekształceniem.

Burgate House, zbudowany z czerwonej cegły, znajduje się zaledwie 90 minut drogi samochodem od Londynu. Posiadłość należała do kilku bogatych i wpływowych rodzin, przekazywana głownie drogą spadków i małżeństw. Od lat 50. zeszłego wieku należał do książąt Westminsteru. Czwarty książę Gerald Grosvenor, przeprowadził w Burgate House gruntowny remont, burząc przybudówki z początku XX wieku.

Teraz dom jest chwalony za przykład kwintesencji tzw. stylu królowej Anny oraz za duże okna z zielonymi weneckimi okiennicami, lukarnie oraz oryginalne kominy.

Burgate House, który ma powierzchni mieszkalnej ponad 740 metrów kwadratowych, ma imponujący hol wejściowy, dwa salony, jadalnię, duża kuchnię z częścią jadalnianą, pracownię, osiem sypialni, pięć łazienek i oddzielną toaletę, a także salą zabaw, spiżarnię oraz dodatkową kuchnię, pralnię, garaż na dwa samochody oraz piwnice z czterema pomieszczeniami - w tym piwnicą win. W domu wciąż są oryginalne, marmurowe kominki.

Wokół domu jest starannie zaplanowany i zadbany ogród, zaprojektowany przez Gertrude Jekyll - jedną z najbardziej znanych brytyjskich architektek ogrodów, która jest autorką ponad 400 założeń ogrodowych na terenie Wielkiej Brytanii.

W ogrodzie znajduje się także szklarnia, drewutnia oraz budynki gospodarcze. Poza tym na terenie posiadłości jest naturalna łąka i las.

Cała posiadłość ma powierzchnię około 6,5 hektarów.