Penthouse znajduje się w modernistycznym budynku z lat 20. zeszłego wieku. Jego adres to 990 Fifth Avenue. Został wystawiony na sprzedaż za zawrotna sumę 52 mln dolarów czyli ponad 200 mln złotych.

Przepiękny, stary dom na angielskiej wsi za zawrotną sumę

Apartament ma trzy poziomu i łączną powierzchnię około 576 metrów kwadratowych. Znajduje się na 12, 13 i 14 pietrze budynku, który zaprojektował znany architekt nowojorski Rosario Candela. Obecni właściciele usiłują go sprzedać od 2010 roku. Obecnie jest to najdroższa tego typu nieruchomość mieszkalna w Nowym Jorku.

Na pierwszym poziomie jest ogromny salon, jadalnia na 14 osób i kuchnia oraz część gospodarcza z sypialnią dla służby.

Do drugim poziomie jest biblioteka i trzy sypialnie, a na ostatnim niewielkie mieszczenie kuchenne, główna sypialnia oraz salon - z obu pomieszczeń jest z wyjściem na taras.

Apartament ma też dwie prywatne windy (osobowa i towarowa), którymi można się poruszać między trzema poziomami. Są też dwie oddzielne klatki schodowe - główna od holu wejściowego oraz druga dla służby. W sumie apartament ma pięć łazienek i jedną oddzielną toaletę, pięć kominków, pralnię oraz mnóstwo szaf wnękowych.

Na pierwszym piętrze apartamentowca jest dodatkowa, nieduża sypialnia z łazienką dla służby oraz dwa pomieszczenia piwniczne do przechowywania.

Apartament jest nie tylko duży i luksusowy, ale przede wszystkim właściciele mają z niego cudowny widok na Nowy Jork i Central Park.

Obecni właściciele kupili apartament w latach 80. zeszłego wieku. Pierwszy wystrój apartamentu był autorstwa znanej dekoratorki wnętrz Sister Parish, która zajmowała się wystrojem wnętrz w Białym Domu w czasach Johna F. Kennedy'ego. Dekoratorka przyjaźniła się z Jackie Kennedy i dekorowała dom Kennedych w Georgetown w Washington D.C. Kilka lat temu jednak przeprowadzono gruntowny remont i po bogatych zdobieniach i złoceniach w stylu Sister Parish nie zostało praktycznie żadnego śladu.

Penthouse jest teraz bardzo nowoczesny, jasny i przestronny z białymi ścianami, drewnianymi podłogami i wysokimi sufitami.