Warsaw Hub: W sierpniu wprowadzą się pierwsi najemcy

Kompleks wieżowców przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie ma już pozwolenie na użytkowanie.

Aktualizacja: 23.07.2020 13:09 Publikacja: 23.07.2020 13:00

Foto: materiały prasowe

W sierpniu do Warsaw Hub zaczną się wprowadzać najemcy, a dla mieszkańców Warszawy otworzy się pasaż handlowo-usługowy i łącznik ze stacją metra.

Warsaw Hub to trzy budynki: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa, połączone podium i podziemnym pasażem handlowo-usługowym. Budynki stanęły przy rondzie Daszyńskiego na Woli, u zbiegu ul. Towarowej i Prostej.

– To był jeden z największych i najbardziej wymagających projektów w historii naszej firmy – mówi cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. - Zbudowanie trzech wieżowców w samym sercu dwumilionowej metropolii, przy skrzyżowaniu ruchliwych arterii, linii tramwajowych i tunelu metra, było wielkim wyzwaniem logistycznym i konstrukcyjnym. Dziś, po kilku latach budowy, możemy z satysfakcją ogłosić zakończenie inwestycji i przywitać w The Warsaw Hub pierwszych najemców.

Za projekt Warsaw Hub odpowiadała pracownia AMC Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta m.in. Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i centralnego odcinka II linii metra warszawskiego.

Cały kompleks liczy w sumie 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni. W dwóch bliźniaczych, 130-metrowych wieżach mieści się ok. 75 tys. mkw. powierzchni biurowej. Trzeci, niższy wysokościowiec przy rondzie Daszyńskiego zajęły dwa hotele: Holiday Inn Express i pierwszy w Polsce Crowne Plaza, oferujące łącznie ponad 430 pokoi i apartamentów. Na jej ostatniej kondygnacji powstaje pierwszy w tej części Warszawy skybar z tarasem i widokiem na centrum Warszawy. W podium kompleksu znalazły się m.in. centrum konferencyjne, klub fitness i przestrzenie coworkingowe.

Na poziomie -1 powstał pasaż handlowy ze sklepami, usługami i gastronomią. Znajdzie się tam m.in. supermarket Biedronka, drogeria Rossmann, restauracja McDonald's. Będzie można się do niego dostać przez łącznik ze stacją metra rondo Daszyńskiego, podziemny parking lub z poziomu ulicy Towarowej przez lobby biurowca.

– Projektując The Warsaw Hub zależało nam, aby był to obiekt samowystarczalny, w którym znajdą się wszystkie funkcje i usługi potrzebne biznesowi. Nie zapomnieliśmy też o mieszkańcach Warszawy, dlatego budynek posiada części ogólnodostępne, w których każdy będzie mógł zrobić zakupy, zjeść posiłek, napić się kawy czy zadbać o kondycję fizyczną – mówi Jarosław Zagórski.

Dodaje, że położenie budynków przy rondzie Daszyńskiego pozwoli najemcom i klientom korzystać z licznych środków komunikacji, w tym rozbudowanego transportu publicznego (metro, kolej, tramwaje, autobusy) i infrastruktury rowerowej. Najemcy mają do dyspozycji parking na 420 rowerów, wyposażony w szatnie z szafkami i natryskami.

Warsaw Hub będzie też naszpikowany nowoczesnymi technologiami. Najemcy budynku dostaną aplikację mobilną opracowaną przez wewnętrzy dział innowacji Ghelamco. Umożliwi ona m.in. dostęp do biura i rezerwację sal. W sytuacji zagrożenia epidemicznego aplikacja poinformuje użytkowników czy budynek działa w tzw. trybie pandemii.

- Zastosowane zostaną też najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą chronić najemców i ich pracowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa. W windach zainstalowane zostaną lampy UV, które skutecznie zdezynfekują ich przestrzeń – mówią przedstawiciele Ghelamco.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu