- Ideą programu BankPartnerMurapol jest wypracowanie dla naszych klientów atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących zakup mieszkania - wyjaśniają przedstawiciele Murapolu.

Nabywcy lokali na osiedlach tej firmy będą mogli skorzystać z różnych udogodnień oferowanych przez banki partnerskie. - W ramach współpracy z mBankiem nasi klienci mogą liczyć na priorytetowe rozpatrywanie wniosków kredytowych, uproszczoną dokumentację, a także wsparcie specjalnego zespołu doradców bankowych - podaje deweloper.

- Większość kupujących mieszkania z naszej oferty finansuje zakup kredytem bankowym - mówi Nikodem Iskra, prezes spółki Murapol. - Mając świadomość, jak czasochłonna i skomplikowana jest procedura uzyskiwania takiego finansowania, rozszerzyliśmy zakres wsparcia dla tej grupy nabywców. Służymy klientom swoją marką, doświadczeniem i wypracowanymi z bankami relacjami biznesowymi. Pierwszy do programu przystąpił mBank, który zaoferował naszym klientom preferencyjne warunki obsługi. Prowadzimy także rozmowy z kolejnymi instytucjami finansowymi i mamy nadzieję zwiększyć niebawem zakres programu i liczbę współpracujących z nami podmiotów

Poza programem BankPartnerMurapol deweloper od ubiegłego roku zapewnia klientom obsługę doradców Notus Finanse, którzy pomagają w wyborze najlepszego dla nich kredytu, negocjacjach i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Grupa Murapol osiedla wielorodzinne buduje od 19 lat. Dotychczas wybudowała ok. 65 osiedli z 265 budynkami, w których powstało niemal 15 tys. mieszkań. Obecna mapa inwestycji grupy to 15 miast w Polsce, w dwóch kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje inwestycje.

W pierwszym kwartale 2020 r. spółka podpisała 846 umów sprzedaży mieszkań. W całym 2019 roku mieszkania Murapolu nabyły 3 674 osoby, wobec 3 560 rok wcześniej i 3 605 w 2017 r.