PlanRadar powstał w Wiedniu w 2013 roku. - Od tego czasu oprogramowanie jest stale rozwijane. Pozyskaliśmy ponad 7,5 tys. klientów w 45 krajach. Nawiązaliśmy też współpracę z pierwszymi firmami w Polsce – podaje firma w komunikacie. - PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem.

Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację i informacje na temat stanu projektu. - Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. Komunikacja jest prowadzona bezpośrednio poprzez aplikację, a do każdego zadania można dodać opis, zdjęcia, notatkę głosową czy adnotację bezpośrednio na planie – informują przedstawiciele firmy. - Każda osoba zaangażowana w projekt ma bieżący podgląd statusu realizacji zadania. W dowolnej chwili może dodawać komentarze. Wszystko odbywa się zdalnie. Pozwala to nie tylko przyspieszyć i usprawnić pracę, ale również zachować dystans społeczny i zminimalizować ryzyka związane z pandemią koronawirusa.

Jak mówią przedstawiciele firmy, aplikacja może być używana i w biurze, i w terenie. – Celem PlanRadar jest zapewnienie branżom budowlanej i nieruchomości sposobu na poprawę efektywności pracy, co przekłada się na zmniejszenie kosztów – mówi Bartosz Pietruszewski z PlanRadar w Polsce.

Podkreśla, że tego typu aplikacje to nieunikniona alternatywa dla papierowych notesów, zwykłych arkuszy kalkulacyjnych i innych niezbyt nowoczesnych rozwiązań, które wciąż działają w branży budowlanej i nieruchomości. – Nie tylko zresztą w Polsce, ale na całym świecie – mówi ekspert. – A tu nie ma ryzyka, że stare notatki będą trudne do odczytania, dokument się zachlapie lub ubrudzi kawą. Ze względu na przechowywanie danych w chmurze nie możemy go zgubić, a przeszkodą nie będzie nawet brak dostępu do internetu.

- Dzisiaj, gdy tak wielkie znaczenie ma efektywna komunikacja związana z pracą w wielu lokalizacjach cyfryzacja branży budowlanej i nieruchomości jest ważniejsza niż kiedykolwiek – dodają cytowani w komunikacie Ibrahim Imam i Sender van de Rijdt, szefowie PlanRadar.