Prace deweloperskie prowadzi grupa BMC. Osiedle Zeitgeist Asset Management, firmy zarządzającej aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, powstaje przy ul. Czyżewskiego 34. Z jednej strony graniczy z lasami i wzgórzami oliwskimi, z drugiej z terenami AWF i historyczną częścią Gdańska. - Niewątpliwą zaletą jest bliskość biznesowego centrum Trójmiasta – podkreślają przedstawiciele Zeitgeist Asset Management.

Pełna obsługa

Usługa najmu będzie realizowana przez operatora Home by Zeitgeist (marka własna Zeitgeist Asset Management). - Home by Zeitgeist to zupełnie nowy koncept na polskim rynku mieszkaniowym, zapewniający bezpieczny najem, bez prowizji lub zaangażowania stron trzecich. Wszystkie mieszkania i usługi dodatkowe będą oferowane bezpośrednio przez właściciela budynku – mówi cytowany w komunikacie Peter Noack, współzałożyciel Zeitgeist Asset Management. - Przewidujemy, że w ciągu najbliższych pięciu lat oferta najmu instytucjonalnego w Polsce wzrośnie co najmniej sześciokrotnie. Ma to związek z coraz trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych i niepewnością dochodów, szczególnie w okresie recesji. Nasza oferta jest też odpowiedzią na potrzeby mobilnych, otwartych na zmiany młodych ludzi, dla których elastyczność i inwestowanie we własne kompetencje są ważniejsze niż poczucie własności.

- Rozwijana przez inwestorów instytucjonalnych oferta mieszkań na wynajem jest dziś atrakcyjną alternatywą dla wielu Polaków. Zwłaszcza tych na początku swojej drogi zawodowej lub samodzielnego życia w nowym dużym mieście. Popularność i wysokie obłożenie w już działających budynkach tego typu w Polsce, nawet w okresie zawirowań związanych z lockdownem, pokazują, że popyt na takie produkty jest duży i stabilny. Zwiększanie skali działalności firm inwestujących w najem instytucjonalny w Polsce i upowszechnienie tej formy zaspokajania potrzeb mieszkaniowych owocować będzie w kolejnych latach rosnącym zainteresowaniem ze strony kolejnych grup najemców – przewiduje Maximilian Mendel, dyrektor działu inwestycji mieszkaniowych w JLL.

Inwestycję realizuje grupa BMC. Projekt jest prowadzony w formule forward purchase. Inwestor jest zaangażowany w budowę od samego początku. Zeitgeist AM rozlicza się z wykonawcą po zamknięciu kolejnych części projektu. Dzięki temu proces budowlany jest bardziej kontrolowany. - Praca na budowie to zespół naczyń połączonych. Liczą się ludzie, ich kompetencje i zaangażowanie - mówi Grzegorz Sławiński, menedżer projektów Zeitgeist Asset Management.

Szybka przeprowadzka

Osiedle ma być oddane do użytku w marcu 2022 r. Zakończony został już stan surowy otwarty. Przy ul. Czyżewskiego powstaną 5-kondygnacyjne budynki (z podziemnym garażem) z mieszkaniami o powierzchni od 36 do 65 mkw. (od jednego do trzech pokoi). Lokale będą wykończone w podstawowym standardzie, co umożliwi lokatorom szybką przeprowadzkę.

- Kładziemy nacisk na wykorzystanie trwałych, odpornych materiałów, wzorcową architekturę instalacji i zapewnienie dobrej akustyki pomiędzy lokalami. Tu nie ma żadnych oszczędności – mówi Michał Okoń, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management w Polsce. – Liczą się szczegóły, na przykład bardzo szerokie lustra w nowocześnie wykończonych łazienkach czy gustowne blaty w kuchniach. Teren osiedla będzie estetycznie urządzony, z ławkami, dużą ilością zieleni i ogródkami dla mieszkańców najniższych kondygnacji.

Dyrektor zapewnia, że czynsze za lokale będą „przystępne". – Ofertę kierujemy do ludzi młodych i pracujących, rodzin z dziećmi oraz do osób starszych. Docenią je ci, którym zależy za szybkim dojeździe do pracy, ale też na ciszy i bliskości natury - mówi Michał Okoń.