Archicom rusza ze sprzedażą mieszkań w jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów w Warszawie, przy ul. Towarowej 22. Na 6,5-ha terenie na Woli powstanie cały wielofunkcyjny kwartał z publicznym parkiem,. Część komercyjną realizuje Echo Investment (spółka matka Archicomu) we współpracy z głównym inwestorem – AFI Europe, a część stricte mieszkaniową Archicom realizuje całkowicie na własny rachunek.

Archicom szykuje mieszkania w centrum dla bogatych

Apartamentowiec M7 (od adresu — ul. Miedziana 7) - ze 140 mieszkaniami to jednocześnie pierwszy projekt sygnowany marką Archicom Collection stworzoną z myślą o inwestycjach premium. Do dyspozycji mieszkańców będą: sala kinowa, strefa spa, duży nacisk położono na sztukę, w tym oryginalne prace fotografa Helmuta Newtona. Na parterze będą się mieścić lokale handlowe – w tym piekarnia, kawiarnia, cukiernia czy drogeria – wszystko również z wyższej półki. Inwestycja ma być oddana w III kwartale 2026 r.

Archicom w 2023 r. przejął cały biznes mieszkaniowy od Echa. Spółka matka zajmuje się budową biurowców, budową mieszkań dla największej w Polsce platformy PRS Resi 4 Rent (ma 30 proc. udziałów), a wkrótce budową akademików dla nowej platformy prywatnych domów studenckich.

W I kwartale br. Archicom sprzedał 410 mieszkań, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej i o 21 proc. mniej kwartał do kwartału. Ambitny cel to sprzedaż w całym 2024 r. 3 tys. mieszkań, a w średnim terminie chce sprzedawać 4 tys. lokali rocznie.

Trwa budowa biurowca przy Towarowej 22

Na działce przy Towarowej 22 trwa budowa pierwszego biurowca Office House o powierzchni 31 tys. mkw. W połowie maja zawisła wiecha, budynek ma zostać oddany wiosną przyszłego roku. Towarowa 22 to również mieszkania na wynajem, które trafią do portfela AFI Home, a nie Resi 4 Rent (platforma PRS z udziałem Echa).