W Szczecinie Atal planuje dwie inwestycje. Pierwsza — Heyki City Atal (nazwa od ul. Heyki) - ma zaoferować 404 lokale o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) ponad 23 tys. mkw. Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań na tym osiedlu jest planowane na drugi kwartał tego roku.

Oddział Atalu w Szczecinie

- Analiza potencjału tego rynku skłoniła nas do związania się z nim na dłużej. Nie będzie to więc tylko jedna inwestycja. W Szczecinie organizujemy regularny oddział firmy z pełną obsadą kadrową – mówi cytowany w komunikacie Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal. – Taki, jakie działają w pozostałych aglomeracjach, w których działamy — podkreśla.

Jak dodaje, nowy rynek umożliwi deweloperowi na większą dywersyfikację geograficzną. - Procesy społeczno-demograficzne i migracyjne wskazują, że największe perspektywy na pierwotnym rynku nieruchomości mają duże ośrodki miejskie. W najbliższej dekadzie nadal będą dominować i przyciągać nowych mieszkańców, pracowników oraz biznes. Analizując dotychczasowy rozwój oraz położenie, Szczecin wpisuje się w ten trend – ocenia prezes Zbigniew Juroszek.

Mali i średni deweloperzy w Szczecinie

Angelika Kliś, członkini zarządu Atalu, dodaje, że zaletą Szczecina i okolic jest m.in. bliskość granicy z Niemcami oraz lokalnej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozytywnie oddziałuje na lokalną gospodarkę. - Na miejscowym rynku dominują mali i średni deweloperzy – mówi Angelika Kliś. – Pozwoli nam to na wykorzystanie naszej przewagi konkurencyjnej i rozwinięcie działalności na większą skalę.