Aktualizacja: 11.12.2024 11:58 Publikacja: 30.01.2024 11:10
LCube buduje zróżnicowane portfolio magazynów
Foto: Mat.prasowe
Na posiadanych już działkach firma LCube może wybudować 100 tys. mkw. magazynów. Rezerwacjami i umowami przedwstępnymi jest objętych 65 ha terenów, na których mogłoby powstać kolejne 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej. LCube zapowiada, że do połowy roku kupi kolejne tereny o powierzchni 20 ha o potencjale zabudowy 100 tys. mkw.
– W sumie daje to potencjał na ponad pół miliona metrów kwadratowych obiektów magazynowych – mówią przedstawiciele dewelopera. Są przekonani, że wraz z powrotem inwestorów polski rynek magazynów czeka poprawa koniunktury.
Park magazynowo- biurowy w Gdyni buduje Torus Logistics. Obiekt ma być gotowy w III kwartale 2024 roku.
Warszawski park logistyczny ma certyfikat BREEAM na poziomie “Outstanding”.
Firma 7R sprzedaje dwa parki magazynowe w Łodzi i Szczecinie. Obiekty zasilą portfel P3 Logistic Parks.
Powierzchnię w obiekcie 7R Park Poznań West wynajmuje Ofix Lewandowski.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Deweloper magazynowy LCube zakończył budowę parku logistycznego w Rzeszowie. Powstało 25,8 tys. mkw. magazynów.
Listopad był szesnastym miesiącem spadków rejestracji przyczep i naczep. Na horyzoncie nie widać żadnych śladów poprawy.
Wyższe zyski, wyższa marża, tańsze paliwo i pełne samoloty. To dlatego w tym roku europejskie linie lotnicze zarobią na każdym przewiezionym pasażerze 8,2 dolara.
Rzeszowskie centrum logistyczno-przemysłowe dostarczy na rynek ponad 52 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.
Deweloper, spółka GLP, rozpoczął budowę swojego drugiego centrum logistycznego w Lędzinach. Obiekt zaoferuje 40 tys. mkw. powierzchni.
Rosyjskie cła wywozowe dotyczą także chińskiego tranzytu. Z tego powodu tamtejsi eksporterzy część towarów wysyłają morzem.
Kazachstan od wielu lat realizuje plan rozwoju sieci transportowej. Tylko w ostatnich latach wybudowano 2500 km sieci kolejowej, a inwestycje w tym sektorze osiągnęły poziom ponad 31 mld euro.
W punktualności PKP są lepsze od Deutsche Bahn, ale w sposobie rezerwacji niemal najgorsze w Europie. Ranking kolei w Europie wygrywają Włosi, Szwajcarzy i prywatny przewoźnik z Czech, który chce wjechać do Polski.
Brak kontroli na rumuńskich i bułgarskich granicach usprawni działanie sieci drobnicowych, na czym skorzysta także Grecja. Przywracane są jednak kontrole na granicach Niemiec i Holandii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas