Na posiadanych już działkach firma LCube może wybudować 100 tys. mkw. magazynów. Rezerwacjami i umowami przedwstępnymi jest objętych 65 ha terenów, na których mogłoby powstać kolejne 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej. LCube zapowiada, że do połowy roku kupi kolejne tereny o powierzchni 20 ha o potencjale zabudowy 100 tys. mkw.

– W sumie daje to potencjał na ponad pół miliona metrów kwadratowych obiektów magazynowych – mówią przedstawiciele dewelopera. Są przekonani, że wraz z powrotem inwestorów polski rynek magazynów czeka poprawa koniunktury.

- Z perspektywy bardzo ciekawych poprzednich kwartałów rok 2023 możemy określić jako czas spowolnienia. Dziś widać wyraźnie, że szczyt aktywności w branży magazynowej przypadł na lata 2020- 2022, gdy nasza firma rozpoczynała działalność – mówi cytowany w komunikacie Adrian Biesaga, członek zarządu LCube. - Jesteśmy przekonani, że zbliżamy się do interesującego i przełomowego momentu dla całej branży magazynowej, głównie za sprawą powrotu zainteresowania inwestorów naszym rynkiem, w tym również inwestorów zagranicznych. Obiekty nearshoringowe, o których tyle się mówi, wymagają wiele przygotowań, jednak w końcu zaczną być widoczne na rynku. Naszym nowym najemcą w LCube Szczecin Goleniów została chińska firma Copper-Joint.

LCube buduje zróżnicowane portfolio, na które składają się mniejsze obiekty (ok. 10 tys. mkw.), magazyny średniej wielkości (50 tys. mkw.) i tzw. big boxy w parkach logistycznych (powyżej 100 tys. mkw.).

Wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM.