Nrep to inwestor na rynku nieruchomości w krajach nordyckich, skoncentrowany na ESG. Działa w ośmiu krajach, zarządzając aktywami o wartości 19 mld euro.  (portfel nieruchomości o powierzchni 8 mln mkw.)  Firma inwestuje w obiekty logistyczne za pośrednictwem platformy logistycznej Logicenters.

7R to polski deweloper magazynowy, który wybudował obiekty o powierzchni ponad 1,8 mln mkw. W 2022 r. spółka 7R zamknęła kilkanaście transakcji sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości ponad 430 mln euro, zyskując 20- proc. udział na rynku inwestycyjnym w Polsce.

- Partnerstwo oznacza, że Nrep - poprzez Nordic Strategies Fund V - stanie się większościowym udziałowcem 7R. Inwestując ok. 200 mln euro nowego kapitału w spółkę, inwestor będzie wspierał dalszy rozwój 7R, koncentrując się na Polsce – czytamy w komunikacie. - Dostrzega on również dodatkowe możliwości inwestycyjne w Czechach. 7R skupi się na zrównoważonym rozwoju poprzez budowę zaawansowanych technologicznie magazynów.

– Pozyskanie Nrep jako strategicznego udziałowca jest niezwykle ważnym krokiem dla 7R. Inwestycja kapitałowa to szansa na kontynuację działań w duchu zrównoważonego rozwoju, zdobywanie nowych rynków i możliwość budowania długoterminowych relacji z najemcami – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes zarządu 7R. - Pozostając właścicielem części aktywów, wzmocnimy relacje z najemcami.

Rune Kock, dyrektor generalny Nrep dodaje, że inwestycja jest dobrą okazją „do zastosowania strategii dekarbonizacji na dużym portfelu nieruchomości”. - A tym samym - do zwiększenia wysiłków na rzecz obniżenia emisji CO2 – mówi.