26 ha gruntu przy ul. Węglowej w Bytomiu dostarczyła deweloperowi śląska firma GTB Metropolis, która przygotowała teren od strony prawnej i technicznej. Park Bytom to pierwsza inwestycja spółki Panattoni w tym mieście.

Firma zapowiada, że nowe obiekty „sprawdzą się zarówno w procesach logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych”. Nowy kompleks przemysłowy zaoferuje także powierzchnie biurowe i socjalne.

Nieruchomość będzie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent. – Zastosujemy rozwiązania ograniczające emisję CO2, zużycie energii i wody – zapowiada deweloper. – Zamontujemy też inteligentne oświetlenie. Pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych.

– Bytom jest atrakcyjnym miejscem dla biznesu. Położenie w sercu metropolii, doskonała komunikacja, potencjał ludzki to atuty, które przyciągają inwestycje – mówi cytowany w komunikacie Panattoni Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Do końca I kwartału 2023 r. Panattoni dostarczyło w województwie śląskim 2,5 mln mkw. powierzchni przemysłowej – najwięcej ze wszystkich regionów, w których działa firma.