Po odnowieniu Saski Crescent zaoferuje ponad 15 tys. mkw. powierzchni biurowej. Powstaną m.in. powierzchnie wspólne, w których będą się mogły odbywać np. mniej formalne spotkania. Zaplanowano także małą siłownię.

Biurowiec zostanie odnowiony zgodnie ze standardami certyfikacji BREEAM, WELL Core & Shell oraz WiredScore.

- Sukcesywne zwiększanie efektywności energetycznej budynków to jedno z największych wyzwań dla sektora nieruchomości. Dzięki renowacji biurowca Saski Crescent będziemy mogli zaoferować warszawskiemu rynkowi biurowemu zupełnie nowy produkt, a jednocześnie zrobić kolejny krok w kierunku realizacji naszych celów klimatycznych – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Mikołajczyk, dyrektor zarządzający w CA Immo w Polsce. - Butikowy charakter budynku, jego lokalizacja, otaczająca zieleń i bliskość parku, dogodne połączenia z siecią komunikacji miejskiej oraz zielone rozwiązania optymalizujące efektywność energetyczną, które pozwalają również na oszczędności w kosztach operacyjnych, to atuty tego projektu – dodaje.

Podkreśla, że modernizując Saski Crescent, firma koncentruje się na rozwiązaniach, które przynoszą korzyści i najemcom, i środowisku. Podobnie jak wszystkie nieruchomości CA Immo w Polsce Saski Crescent jest w 100 proc. zasilany energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.