Agnieszka Krzekotowska z firmą doradczą Colliers związana jest od 2009 r., dochodząc od funkcji zarządzającej biurowcem do stanowiska starszej partnerki, członkini zarządu i szefowej działu zarządzania nieruchomościami. Jest członkinią panelu doradczego RICS. Ukończyła marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Łódzkim.

W nieruchomościach pracuję, bo...

Lubię. Zdecydowanie jest to praca pełna wyzwań, interdyscyplinarna, pozwalająca na poznanie wielu ciekawych osób. Czuję ogromną satysfakcję, gdy jako eksperci rynku nieruchomości doradzamy naszym klientom i przeprowadzamy ich przez meandry tej branży, a nasze działania przekładają się na komfort i spokój klienta. Ponadto na dynamicznie zmieniającym się rynku codziennie uczymy się czegoś nowego, odkrywamy technologie pomagające nam w codziennych obowiązkach. Jeszcze kilka lat temu nie spodziewałam się, że w swoim zespole będę miała kilka robotów. Do codziennej pracy napędza mnie mój zespół. Mam przyjemność współpracować ze wspaniałymi ekspertami, pełnymi pasji i zaangażowania, otwartymi na świat i ludzi wokół. Lubienie tego, co się robi, z osobami, które dają nam pozytywną energię, czyni naszą pracę przyjemną.

Polski rynek to jednym słowem...

Wyzwanie.

Hitem na rynku będzie...

W najbliższym czasie na rynku nieruchomości będą królowały trzy trendy: ESG, technologia oraz dane i ich analiza. Jesteśmy coraz bardziej świadomi wpływu, jaki nieruchomości wywierają na środowisko i na nas, ich użytkowników. Skierowanie uwagi na aspekty środowiskowe, ale także na człowieka, jego środowisko pracy i dobrostan, jest dobrym kierunkiem. Przy pomocy technologii oraz na podstawie analizy zebranych danych możemy pracować nad tym, aby budynki działały optymalnie.

Najważniejsza rzecz do poprawy na rynku to...

Nie wiem, czy chciałabym coś zmienić. Nadal jesteśmy rynkiem rozwijającym się, co ma swoje dobre i złe strony. Aby odnieść sukces, należy znaleźć tu swoje miejsce, być elastycznym, przewidywać i sprawnie reagować na zmieniające się potrzeby wszystkich obecnych tu podmiotów.

Gdybym nie pracowała w branży...

Prowadziłabym własną szkołę tańca. Taniec to moja wieloletnia pasja, która w połączeniu z ciężkimi treningami po części ukształtowała mnie jako osobę – pracowitą i zdeterminowaną, żeby osiągnąć cel.

Najlepsza rada, jaką otrzymałam to...

Idź przez życie z uśmiechem i dostrzegaj w ludziach potencjał i ich dobre strony.

Mój ulubiony budynek to...

Shanghai World Financial Center, który wywarł na mnie ogromne wrażenie podczas podróży po Chinach kilkanaście lat temu. Mimo że jest to budynek z 2006 r., pozostaje interesującym punktem na mapie Szanghaju. Jego trzy obserwatoria, a w szczególności obserwatorium ze szklanym pomostem na 100. piętrze (ponad 470 m od ziemi), stanowią ogromną atrakcję.

W wolnej chwili najchętniej...

Spędzam czas aktywnie. Kocham pilates, jogę, ale też tenis i spacery po lesie z moimi dwoma jack russell terrierami. Uwielbiam dalekie, nieoczywiste podróże, najchętniej nie w miejsca typowo turystyczne, ale takie, w których można jak najwięcej zobaczyć, nauczyć się, zrozumieć inne kultury czy religie. Jestem ciekawa świata i wiem, że będę podróżować, ile się da.

—oprac. Adam Roguski