Katowicki Face2Face Business Campus to dwa budynki biurowe przy ul. Chorzowskiej, głównej arterii komunikacyjnej aglomeracji katowickiej. Kompleks oferuje 47 tys. mkw. biur. Obiekty są niemal w całości wynajęte. Wśród najemców są m.in. Campgemini, Honeywell, DAZN, Orange, Medicover Polska czy CitySpace. Oprócz powierzchni do pracy Face2Face Business Campus oferuje strefę rekreacyjną z leżakami i ławkami. Są też łąki kwietne, boisko do koszykówki. Niedaleko są restauracje, hotele, centra medyczne.

Nowym właścicielem biurowców stała się spółka joint venture czeskiego funduszu nieruchomościowego Investika i Bud Holdings, luksemburskiego inwestora private equity. Transakcja opiewa na ponad 100 mln euro. – To nasz czwarty sprzedany w tym roku obiekt biurowy . Transakcja jest dowodem na potencjał drzemiący w miastach regionalnych w Polsce – mówi cytowany w komunikacie Rafał Mazurczak, członek zarządu spółki Echo Investment.

Za projekt nieruchomości odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci. - Zwróciliśmy szczególną uwagę na ergonomię pracy, ekologiczne rozwiązania technologiczne, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz monitoring gospodarki odpadami – mówią przedstawiciele dewelopera. - Aby zachęcić najemców do korzystania z ekologicznych środków transportu, kompleks jest wyposażony w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Są też miejsca postojowe dla rowerów i prysznice.  Budynki uzyskały certyfikat BREEAM Final na poziomie Excellent.

– Face2Face Business Campus to jak dotąd największa inwestycja spółki Investika w Polsce. Doceniamy jakość i zrównoważone rozwiązania zastosowane w kompleksie – mówi Václav Kovář z funduszu nieruchomości Investika.