Park magazynowy (będą też powierzchnie biurowe) na powstać tuż przy zjeździe z autostrady A4, dwa kilometry od granicy polsko-niemieckiej. Grupa PHN i Hillwood muszą jeszcze uzyskać m.in. zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie wspólnego przedsięwzięcia.

- Park logistyczny w Zgorzelcu to już kolejny wspólny projekt PHN i Hillwood. W ramach wcześniejszej współpracy, także w formule joint venture, wybudowano magazyny w Parzniewie o powierzchni ok. 50 tys. mkw. i w Świebodzinie o powierzchni ok. 10 tys. mkw. – podaje PHN w komunikacie. - Grupa PHN działała w sektorze logistycznym od kilku lat. Dysponujemy atrakcyjnymi gruntami w całej Polsce – mówi cytowany w komunikacie Piotr Przednowek, członek zarządu ds. rozwoju Polskiego Holdingu Nieruchomości. - Mając na uwadze dotychczasową współpracę, postanowiliśmy po raz kolejny połączyć z Hillwood naszą wiedzę i doświadczenie przy budowie parku logistycznego w Zgorzelcu.

- Dolny Śląsk jest jednym z najważniejszych rynków na magazynowej mapie Polski. W regionie rozwijają się przede wszystkim firmy z sektora e-commerce oraz logistyki obsługujące dostawy – nie tylko krajowe, ale również na rynki zachodnie – mówi Hubert Michalak, prezes spółki Hillwood Polska. – To również jedna z ważniejszych lokalizacji dla naszej firmy, gdzie stale powiększamy nasze portfolio.