Umowa o dalszej współpracy między inwestorem a deweloperem przewiduje, że LCube nadal będzie odpowiedzialny za budowę i komercjalizację parku przemysłowo – logistycznego pod Szczecinem. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie lipca. Obiekt powstaje w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S3 oraz S6 i autostrady A6.

Park zaoferuje najemcom 11 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 1,1 tys. mkw. – biurowej. - Zostanie wybudowany w najwyższym standardzie odporności ogniowej, przejdzie też certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „very good" – zapowiada deweloper. Magazyn ma być ukończony w pierwszym kwartale przyszłego roku.

- Transakcja to dowód, że rynek kapitałowy, mimo trudnej sytuacji w sąsiedniej Ukrainie, nadal jest zainteresowany najlepszymi, dobrze zlokalizowanymi i skomunikowanymi magazynami w Polsce – komentuje Michał Stachura, członek zarządu LCube. - Zdecydowaliśmy się na budowę magazynów pod Szczecinem, który staje się ważnym hubem na logistycznej mapie Polski i Europy. Ze względu na bliskość Niemiec i Skandynawii, rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz bliskość portu morskiego, LCube Logistic Park Szczecin Goleniów stwarza możliwości do rozwoju biznesów firm logistycznych, produkcyjnych i sektora e-commerce.

Powierzchnie w magazynie (2,5 tys. mkw.) wynajęła już jedna z firm kurierskich.

LCube, oprócz inwestycji w Goleniowie, buduje cztery inne obiekty: LCube Logistic Park Poznań (275 tys. mkw.), LCube Logistic Park Rzeszów (25, 8 tys. mkw.), LCube Logistic Park Wrocław Dobrzykowice (prawie 60 tys. mkw.) oraz LCube Logistic Park Mszczonów (ok. 33 tys. mkw.).

Wszystkie obiekty będą certyfikowane w systemie BREEAM i będą stawiały na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania.