Składający się z siedmiu segmentów obiekt Porta Mare, który stanie na elbląskiej Wyspie Spichrzów, połączy funkcje biurowe, usługowe i handlowe. Kompleks z charakterystycznymi spadzistymi dachami zaprojektowała pracownia architektoniczna Pas Projekt. Inwestycja ma nawiązywać do historycznej zabudowy tego obszaru.

Porta Mare to wspólne przedsięwzięcie spółki Operator ARP i elbląskiego samorządu. Inwestycja powstanie w ramach programu Fabryka realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Elbląg jest drugim miastem – po Stalowej Woli – w którym powstanie tego typu biurowiec.

- Dziś wiele się mówi o projektach miastotwórczych, które oferują dużo więcej niż nowoczesne powierzchnie dla najemców, gdyż niosą korzyść dla miasta i jego mieszkańców – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Domeradzki, prezes spółki zarządu Operator ARP. - Nasza inwestycja przywróci życie na Wyspę Spichrzów. W średniowieczu był to obszar, który stanowił gospodarcze zaplecze miasta. Na wyspie lokowano urządzenia konieczne do obsługi dalekosiężnego handlu, portu, stoczni, a także warsztaty rzemieślnicze i spichrze. Chcemy, by kompleks Porta Mare przywrócił znaczenie tej części miasta i stał się jego gospodarczym sercem.

-  Kompleks Porta Mare to nie tylko jeden z najważniejszych obiektów powstających w Elblągu. Ma on kluczowe znaczenie także dla całego regionu, wyznaczając trendy i kierunek rozwoju dla przyszłych inwestycji – mówi Andrzej M. Czapczuk, wiceprezes spółka F.B.I. Tasbud.