WeWell, nowy gracz na rynku, zajmie się budową i zarządzaniem apartamentami wakacyjnymi. Prezesem grupy jest Jacek Twardowski, który z nieruchomościami wakacyjnymi jest związany od kilkunastu lat. Był dyrektorem zarządzającym i partnerem w Kristensen Group, firmie która pierwsza w Polsce zaczęła realizować inwestycje z segmentu second home (drugie domy). Twardowski odpowiadał za ponad dziesięć projektów w polskich kurortach - m.in. Baltic Park w Świnoujściu, Osada Zamkowa - osiedle domów wakacyjnych w Pasymiu na Mazurach, Apartamenty Pod Śnieżką w Karpaczu, Apartamenty Bukowa w Wiśle oraz apartamenty Porto Łeba. Na koncie ma też zagraniczne inwestycje wakacyjne: apartamenty w Bodrum w Turcji oraz na Majorce.

W zarządzie spółki WeWell jest także Paulina Kierebińska, która objęła funkcję dyrektora finansowego firmy. Z branżą finansową jest związana od 1994 roku. W kierownictwie firmy znalazł się także adwokat Mikołaj Ostrowski, założyciel i partner zarządzający w kancelarii OWIW Legal. Od 2008 r. doradza przedsiębiorcom w projektach biznesowych o globalnej skali.

Nowa spółka pracuje już nad dwoma projektami: luksusowymi apartamentami w Wiśle (boutique luxury apartments) oraz kompleksem całorocznych domów wakacyjnych nad jeziorem. - Inwestycje są zgodne z ideą zrównoważonego budownictwa – podkreślają przedstawiciele WeWell .Jak mówią, firma stawia na inwestycje oferujące naturalne metody wypoczynku i pozbywania się stresu.

- Mamy autorski program WellbeingBreak, czyli usługę zarządzania i wypoczynku (dla właścicieli apartamentów jak i turystów w nich wypoczywających), który jest nakierowany na dobre samopoczucie, potrzebę odnowy w otoczeniu natury oraz wypoczynku poprzez pracę z ciałem i umysłem – tłumaczą przedstawiciele firmy. – Formuła obejmuje m.in. slow jogging, morsowanie, fitness.

Firma będzie sprzedawać lokale nabywcom indywidualnym. Pierwsze dwa projekty apartamentowe spółka planuje wprowadzić do sprzedaży dla inwestorów indywidualnych jeszcze latem tego roku.