Sprzedający, firma 7R, działał w joint venture z MFC Real Estate i DIL Polska Baumanagement. Nabywcą warszawskiego obiektu logistycznego 7R City Flex Warsaw Airport I jest firma Macquarie Asset Management, inwestor działający na europejskim rynku nieruchomości.

Miejski kompleks położony 3 km od lotniska Chopina w Warszawie tworzą trzy budynki klasy A o powierzchni 15,9 tys. mkw. Są w całości wynajęte przez firmy z takich branż jak farmacja, inżynieria, logistyka, wyposażenie wnętrz. Pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe dla lotnictwa komercyjnego prowadzi tam Avenger Flight Group.

Wartość transakcji wyniosła ok. 29 mln euro.

To kolejna transakcja pomiędzy Macquarie Asset Management a 7R. W listopadzie 2021 roku inwestor nabył magazyny miejskie z linii 7R City Flex Last Mile Logistics znajdujące się we Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

- W ostatnich latach polski sektor logistyczny wyróżnia się konsekwentnym wzrostem, co wynika m.in. z dynamicznego rozwoju rynku e-commerce – komentuje cytowany w komunikacie Florian Winkle z Macquarie.

W obiekcie zastosowano m.in. oświetlenie LED, destryfikatory, które pomagają wyrównać temperaturę powietrza. Kompleks ma certyfikat BREEAM.

- Rozpoczynając inwestycje, stawiamy na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które odpowiadają kryteriom zrównoważonego rozwoju – zaznacza Tomasz Kostrzewa, dyrektor w 7R. I takich nieruchomości szukają najemcy.