Austriacki deweloper i właściciel nieruchomości notowany w Wiedniu i Warszawie przedstawił aktualizację strategii w związku z przejęciem nad nim kontroli przez CPI Property Group.

Immofinanz dalej będzie koncentrować się na segmencie handlowym i biurowym. Firma sprzeda jednak aktywa o szacunkowej wartości 1 mld euro, by reinwestować kapitał w obiekty zapewniające wyższe zwroty oraz zmniejszać zadłużenie. Pod młotek w pierwszej kolejności pójdą nieruchomości dające niski zwrot z najmu i wynajmowane przez jeden podmiot. Immofinanz nie wyklucza kupowania aktywów od CPI.

Immofinanz planuje rozwój sieci parków handlowych, bo ta branża oparła się pandemii, zarówno przez budowę kolejnych obiektów Stop Shop, jak i zakupy. Firma chce też nabywać lokalne centra handlowe z uwagi na poprawę wskaźników odwiedzin i obrotów najemców. Centra te mają pasować do posiadanych już pod marką Vivo! Z kolei na rynku biurowym planowane jest rozwijanie konceptu myhive kładącego nacisk na elastyczność.

- Stop Shop, Vivo! i myhive to marki i innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby najemców i klientów. Zamierzamy umacniać naszą silną pozycję, chcemy być wiodącym dostawcą nieruchomości handlowych na najważniejszych rynkach i ważnym graczem na rynku biurowym, by przekonywać o zaletach korzystania z nowoczesnej, elastycznej i zrównoważonej powierzchni – skomentowała Radka Doehring z zarządu Immofinanzu.

W II połowie roku spółka przedstawi więcej szczegółów na temat strategii.