Austriacki deweloper porozumiał się z byłym członkiem zarządu i sprzedał mu prawa do koncepcji budowy obiektów mieszkaniowych w technologii modułowej na istniejących nieruchomościach. Dietmar Reindl może rozwijać biznes poza grupą, a Immofinanz pozostaje właścicielem marki „On Top Living” i dalej planuje budowę mieszkań na dachach wybranych parków handlowych swojej europejskiej sieci Stop Shop.

- W ostatnich miesiącach widziałem duże zainteresowanie i popyt na ten innowacyjny koncept, jestem zadowolony, że znaleźliśmy z Immofinanzem rozwiązanie pozwalające na jego szybkie wdrożenie szerzej na rynku nieruchomości. Pierwsze projekty powinny ruszyć w 2023 r., przede wszystkim w Austrii. Elastyczność koncepcji otwiera niezliczone możliwości zastosowania. Główny nacisk kładziemy na zrównoważony rozwój i dostępność cenową, na walkę z rozlewaniem miast i dogęszczanie zabudowy. To będzie duży wkład w tworzenie dostępnego i ekologicznego budownictwa mieszkaniowego – skomentował Dietmar Reindl, który do końca tego roku pozostanie w Immofinanzie w charakterze doradcy.

Immofinanz będzie koncentrować się na segmencie handlowym i biurowym. Poza parkami Stop Shop jest właścicielem lokalnych galerii handlowych pod marką Vivo! Wiosną br. firma podawała, że chce zbudować w technologii drewnianych modułów do 12 tys. przystępnych cenowo mieszkań na wynajem na dachach połowy parków handlowych (ma ich obecnie 100). Na razie trwają przygotowania do pilotażowej inwestycji w Wiedniu.