Life Spot to marka, pod którą zaczyna działać nowa platforma instytucjonalnego najmu mieszkań tworzona przez fundusz Ares, będący głównym akcjonariuszem Murapolu. Nowy zasób PRS jest budowany na działkach wyselekcjonowanych z obszernego banku ziemi dewelopera. W lipcu ub.r. ujawniono, że Murapol zawarł z Aresem umowę ramową na dostarczenie prawie 1,4 tys. lokali na potrzeby najmu oraz 361 dla sieci prywatnych akademików Student Depot.

Platforma Life Spot przyjmuje już klientów, umowy podpisywane są na minimum rok. Zasób liczy 168 mieszkań w Gdańsku i niedawno powiększył się o 276 w Warszawie. Jesienią tego roku platformę zasilą 244 lokale we Wrocławiu, a wiosną przyszłego roku o 674 mieszkania w Łodzi. Największymi obecnie graczami na rynku PRS, mierząc liczbą gotowych lokali, są Resi 4 Rent i Fundusz Mieszkań na Wynajem.

Ta pierwsza platforma, stworzona przez amerykański kapitał i giełdowe Echo Investment, to ponad 2,3 tys. praktycznie w pełni wynajętych mieszkań. Celem jest stworzenie zasobu 10 tys. do 2025 r. FMnW należy do państwowego PFR Nieruchomości. To z kolei nieco ponad 2 tys. lokali również niemal w pełni wynajętych. Do 2028 r. ponad 20 tys. mieszkań chce mieć w portfelu niemiecki TAG Immobilien, który w tym celu przejął Robyga.