Hines i Kajima, globalni gracze na rynku nieruchomości, zapowiedzieli zawiązanie joint-venture i wspólne inwestycje na rynku PRS (instytucjonalny najem mieszkań) nad Wisłą. Na celowniku jest Warszawa oraz inne duże aglomeracje. Pierwsze projekty mają zostać rozpoczęte w II połowie tego roku. Strategia zakłada zarówno inwestycje typowo deweloperskie, jak i value-add (nastawione na wydobycie wartości), w tym zakup i przebudowę obiektów istniejących ze zmianą sposobu użytkowania.

Kajima w Polsce jest znana m.in. z inwestycji w sieć prywatnych akademików Student Depot. Hines ma rozległy portfel nieruchomości biurowych i magazynowych.

– Wspólne przedsięwzięcie to połączenie sił dwóch globalnych inwestorów i deweloperów w jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek Europy. Polska ma doskonałe podstawy i prężnie rozwijający się sektor PRS. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy połączyć nasze dotychczasowe osiągnięcia w tym kraju z osiągnięciami firmy Hines, aby zrealizować ambitną listę projektów – powiedział Jan Trybulski, dyrektor generalny Kajimy na Polskę