W pierwszym etapie osiedla Przemyska Vita spółka Develia planuje budowę 146 mieszkań. W czteropiętrowych budynkach znajdą się i 32-metrowe kawalerki, i ponad 100-metrowe apartamenty z antresolami. Poza wielorodzinnymi budynkami Develia na gdańskim osiedlu wybuduje także wille. W każdej znajdą się po cztery lokale – po dwa na parterze i piętrze. Ukończenie pierwszego etapu inwestycji deweloper zapowiada na maj 2024 roku. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia B1 Architekci.

– Ujeścisko to rejon Gdańska, który w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Powstaje coraz więcej nowych osiedli, rozbudowywana jest miejscowa infrastruktura – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Oślizło, prezes spółki Develia. – Większość codziennych potrzeb można zaspokoić na miejscu.

Przemyska Vita to niejedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W ofercie są także Baltea Apartments na Przymorzu, Marinus w Brzeźnie, Via Flora na Chełmie, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Przy Alejach na Zaspie i Osiedle Latarników na Letnicy.