Pierwsza hala będzie gotowa jeszcze w tym roku. Dostarczy 36,5 tys. mkw. W sumie Panattoni Park Gorzów II zaoferuje 67 tys. mkw. powierzchni. Po wybudowaniu parku portfolio firmy w regionie przekroczy 700 tys. mkw.

- Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Pozwala na obsługę klientów z Niemiec i dalszej części kontynentu, stając się hubem dla międzynarodowej działalności – mówi cytowana w komunikacie Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzająca Panattoni. - Potencjał potwierdzają liczby. Popyt na poziomie 400 tys. mkw. w 2021 roku, porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – jest mniejszy tylko od tzw. wielkiej piątki.

Panattoni Park Gorzów II powstaje ok. 8 km od centrum miasta, niedaleko drogi S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy. Nowy kompleks będzie przystosowany zarówno do procesów magazynowania, logistyki i e-commerce. Hale będzie można dostosować do potrzeb produkcji. Magazyny przejdą certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.