Ubrania od darczyńców są na bieżąco segregowane i rozwieszane na ustawionych w długich rzędach wieszakach.

- Szafa Dobra to wspólna inicjatywa fundacji Internationaler Bund Polska, operatora Centrum Wielokulturowego w Krakowie, sieci Ikea, firmy Strabag Polska i Diverse. Znajduje się w lokalu po hipermarkecie spożywczym na parterze dawnej galerii handlowej Plaza w Krakowie – czytamy w komunikacie. -  Przygotowania do jej otwarcia trwały ponad tydzień. W tym czasie ekipa firmy budowlanej Strabag dostosowała pomieszczenie, Diverse zajął się merchandisingiem, a pracownicy Ikei wyposażyli przestrzeń w wieszaki, regały i kosze na ubrania. W lokalu powstał m.in. kącik zabaw, wydzielone miejsce dla rodzica z dzieckiem. Są też przymierzalnie i punkt obsługi, przy którym pracują wolontariusze. Kolejne kąciki zabaw Ikea urządziła w górnej części budynku, gdzie tymczasowo zakwaterowanych zostanie od 300 do 500 osób z Ukrainy.

- Szafa Dobra przypomina normalny sklep z ubraniami, z tą różnicą, że odzież wydawana jest bezpłatnie. Udało się nam stworzyć miejsce, gdzie każdy może przyjść i dostać tyle rzeczy, ile potrzebuje. A jednocześnie każdy może przynieść niezniszczone ubrania, którymi chce się podzielić z potrzebującymi. Wszystko w jednej lokalizacji. Skorzystaliśmy tu z doświadczenia Ikei Kraków, która w 2019 roku zorganizowała w Forum Wydarzeń działającą na podobnych zasadach Przestrzeń Pełną Dobra – mówi cytowana w komunikacie Maria Wojtacha, dyrektorka Internationaler Bund Polska, operatora Centrum Wielokulturowego w Krakowie.

Pomimo ogromnej liczby przekazanych ubrań, potrzeby cały czas rosną. Organizatorzy apelują do mieszkańców, firm i instytucji o przynoszenie niezniszczonych wypranych ubrań i obuwia.