Spółka White Stone Development ruszyła z ofertą obligacji o wartości nominalnej 11 mln zł. To piąta w historii firmy emisja, pierwszy raz papiery będą niezabezpieczone. White Stone oferuje stałe odsetki 6,6 proc. w skali roku wypłacane co trzy miesiące. Papiery mają zostać wykupione za 2 lata i 9 miesięcy, przy czym będą amortyzowane (nastąpi częściowy wykup kapitału - red): 25 proc. po dwóch latach, 25 proc. po kolejnych trzech miesiącach oraz 25 proc. po kolejnych trzech. Zapisy trwają do 5 lutego, cena emisyjna to 1 tys. zł. Minimalna wartość zapisu to 25 tys. zł. Oferującym jest DM Michael/Strom.

We wtorek deweloper zadebiutował na Catalyst, do obrotu weszła seria uplasowana w sierpniu ub.r. o wartości nominalnej 25 mln zł i ze stałym kuponem 6 proc. w skali roku.

W 2020 r. spółka sprzedała 295 mieszkań, o 4,2 proc. więcej niż rok wcześniej i 7 proc. więcej niż w 2018 r. Na koniec grudnia w ofercie było 36 lokali gotowych i 93 w budowie. Spółka planuje uruchamianie kolejnych inwestycji w Warszawie, podstołecznych Józefosławiu i Zamieniu oraz Szczecinie. W sumie to blisko 600 lokali. White Stone to także deweloper komercyjny, portfel nieruchomości – głównie biurowych – liczy ponad 32 tys. mkw.

- Realizujemy nasze założenia biznesowe, a także planujemy uruchomienie sprzedaży nowych projektów mieszkaniowych na posiadanych już gruntach w Józefosławiu i na warszawskim Mokotowie. Starannie dobieramy nasze działania dywersyfikując portfel między obiekty komercyjne i mieszkaniowe, nowo budowane oraz rewitalizowane. Kryzys światowy wywołany przez epidemię COVID-19 nie powstrzymał realizacji założonych przez nas projektów. To dzięki prowadzonej zrównoważonej polityce zarządzania ryzykiem, relatywnie niskiemu zadłużeniu, posiadanym zabezpieczeniom oraz odpowiedzialnemu doborowi projektów, możemy spokojnie urzeczywistniać nasze plany i pracować nad zwiększaniem wartości Grupy White Stone – skomentowała Anna Suchodolska, co-CEO i CFO w White Stone.

Spółka należy do Bernarda Kwapińskiego, przedsiębiorcy działającego na rynku nieruchomości od lat 90. Dotychczas zbudowała 1,3 ty. mieszkań.