Zespół będzie świadczył usługi dla klientów w Polsce i krajach regionu pod marką Newmark Polska. - 45-osobowy zespół specjalistów w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie uzyska dostęp do wspólnych zasobów, technologii i oferty usług, dzięki którym będzie mógł zapewniać wsparcie coraz szerszemu gronu klientów firmy Newmark w Europie Środkowo-Wschodniej – informuje firma w komunikacie. - Grupa, którą zarządza weteran branży nieruchomości Piotr Kaszyński, oferuje usługi reprezentacji najemców, badania rynku, wyceny nieruchomości i zarządzanie projektami. Eksperci będą mogli czerpać z wiedzy i doświadczenia firmy Newmark w zakresie obsługi transakcji na globalnych rynkach kapitałowych, co pozwoli klientom łatwiej inwestować w Ameryce Północnej i na całym świecie.

- Bardzo się cieszymy, że Piotr Kaszyński i jego zespół dołączają do platformy Newmark. Nawiązanie współpracy wpisuje się w naszą strategię poszerzania oferty usług na dynamicznie rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział Barry Gosin, Chief Executive Officer w firmie Newmark. - Silna i zdywersyfikowana gospodarka Polski, ciesząca się wysokim wzrostem PKB i niskim bezrobociem, stwarza duże możliwości dla zespołu w wielu liniach biznesowych.

Podpisana umowa o współpracy to kolejny krok firmy Newmark w ekspansji w regionie EMEA obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - W 2021 roku Newmark uruchomiła program zleceń międzynarodowych obejmujący region EMEA, a niedawno poinformowała o powołaniu nowych regionalnych liderów w dziale międzynarodowych rynków kapitałowych oraz wycen, jednocześnie rozbudowując własną platformę elastycznych powierzchni biurowych poprzez przejęcie dwóch operatorów tego typu powierzchni – firm Knotel i Deskeo. Natomiast w grudniu 2021 r. Stuart Logan został dyrektorem zarządzającym działu wycen i doradztwa w regionie EMEA – podaje firma w komunikacie.

- Zwiększanie obecności w regionie EMEA ma kluczowe znaczenie dla naszej misji polegającej na zapewnianiu obsługi całego spektrum klientów komercyjnych, którzy mają coraz bardziej globalne potrzeby pod względem skali i zasięgu – mówi cytowany w komunikacie Richard Bertasi, który w 2021 r. dołączył do Newmark Global Corporate Services obejmując stanowisko CEO.

- Przed nami otwiera się nowy rozdział – komentuje cytowany w komunikacie Piotr Kaszyński, partner zarządzający Newmark Polska. - Newmark dysponuje odpowiednimi środkami na inwestycje w najlepsze w swojej klasie zasoby i talenty, które są niezbędne do kompleksowego zaspokajania potrzeb jej klientów. Obserwując rozbudowaną platformę Newmark na przestrzeni lat, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zaoferować usługi najwyższej jakości na poziomie regionalnym, krajowym i globalnym. Będąc partnerem Newmark, możemy współpracować z całą siecią biur firmy Newmark oraz obsługiwać klientów w Polsce i zainteresowanych Polską.

Newmark Group, Inc. (Nasdaq: NMRK), wraz ze spółkami zależnymi działa na rynku nieruchomości komercyjnych. Oferuje gamę usług i produktów: począwszy od właścicieli i najemców nieruchomości, poprzez inwestorów i założycieli firm, a skończywszy na startupach i koncernach.